Details

Nagrody Auszeichnungen

Sześć medali dla niemieckiego szczepu Gutedel w Szwajcarii

06/07/2015

Co roku szwajcarscy winiarze prezentują swoje wina Chasselas w konkursie Gutedelcup w Markgräflerland, natomiast niemieccy winiarze wystawiają swoje wina Gutedel w konkursie Chasselascup w Wallis. 37 z 693 win pochodziło w tym roku z Niemiec, sześć z nich wyróżniono medalami.


Jako najlepsze niemieckie wino wyróżniono Gutedel Beerenauslese 2001 z Ballrechten –Dottingen w Markgräflerland, pochodzące z winnicy W. Löffler. Międzynarodowe jury przyznało 89,9 ze 100 możliwych do zdobycia punktów (złoty medal). W niemieckim Gutedelcup winnica ta zdobyła 2 miejsce za wino Trockenbeerenauslese.

Trzy kolejne winnice z Południowej Badenii oraz jedna winnica z regionu Saale-Unstrut zdobyły w konkursie Mondial du Chasselas srebrne medale:

  • Gutedel Qualitätswein Trocken 2014, winnica Auggener Schäf, 88.2 punków (trzecie miejsce w badeńskim konkursie Gutedel)

  • Laufener Altenberg Gutedel - Terroir Edition Baden 2014, również z winnicy Auggener Schäf, 88.9 punktów

  • Chasslie Baden Britzinger Sonnhole - Elevé sur lies 2014, winnica Winzergenossenschaft Britzingen 87.8 punktów

  • Efringer Oelberg Gutedel QbA Trocken Baden 2014, winnica Bezirkskellerei Markgräflerland eG, 87.2 punktów oraz

  • Auerstedter Tamsel - Chasselas Trocken Saale-Unstrut 2013, winnica z Turyngii Bad Sulza, 87.7 punktów.

Stowarzyszenie Promowania Chasselas realizuje w Szwajcarii podobne cele jak organizator konkursu Gutedelcups. Obydwie te instytucje dążą do promowania i utrzymania tego rzadkiego szczepu. Zgodnie z normami OIV w konkursie Mondial du Chasselas wyróżniono mniej niż 30 % zgłoszonych win. Rozdanie nagród miało miejsce w ostatni weekend czerwca w zamku Aigle.