Riesling, Pinot & Co. 2024

14. Riesling, Pinot & Co. (d. Festiwal Win Niemieckich)

 

 

Riesling, Pinot & Co. to wydarzenie nie do przegapienia dla każdego profesjonalisty, który kocha niemieckie wina.

Blisko 30 niemieckich producentów wina i polskich importerów zaprezentują swoją ofertę win polskiej branży winiarskiej. To doskonała okazja do skosztowania  win i nawiązania kontaktów handlowych z producentami oraz importerami win.

Wydarzenie jest doskonałą okazją na odkrycie dominujących trendów w niemieckim winiarstwie.Rozpocznie się od  profesjonalnej degustacji poprowadzonej przez wybitną ekspertkę Romana Echensperger MV.

Romana Echensperger MW przez 12 lat pracowała jako sommelier w najlepszych restauracjach w Niemczech i Hiszpanii. W latach 2007-2010 była głównym sommelierem w trzygwiazdkowej restauracji Vendôme w pobliżu Kolonii. Od 2011 roku pracuje jako edukator winiarski i konsultant na poziomie międzynarodowym. Tytuł Master of Wine otrzymała w roku 2015. Jako dziennikarka winiarska regularnie publikuje w niemieckich i holenderskich czasopismach, a także prowadzi własną rubrykę poświęconą winom w gazetach codziennych wydawnictwa DuMont w Niemczech..

 

Data: 18 kwietnia 2024

Miejsce:  Reduta Banku Polskiego, ul. Bielańska 10, 00-085 Warszawa

Program:

godz. 11.30 - 13.00  "Temat tbc", profesjonalna degustacja dla branży, którą poprowadzi Romana EchenspergerMV
 
godz. 12.30 - 17.00 otwarta degustacja stolikowa dla branży winiarskiej

 

Wystawcy:

Lista wkrótce

Zgłoszenia:
Zapraszamy przedstawicieli branży winiarskiej do zgłaszania swojego udziału poprzez link, który będzie dostępny wkrótce.

 

Spotkanie jest wyłacznie dla branzy winiarskiej.

 

Partnerzy:

Winterhalter

Patroni medialni:

Czas Wina    Ferment. Pismo o winie     Food Service    Trybuszon  Przegląd Gastronomiczny  Stowarzyszenie Kobiety i Wino Radio Kulinarne     Restauracja    Vinisfera  Winicjatywa

 

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Do zobaczenia na Riesling, Pinot & Co. 2024!

Anna Gmurczyk

Niemiecki Instytut Wina                                    

E-mail: info[at]winaniemieckie(dot)pl