Details

Riesling & Co. - degustacja stolikowa win niemieckich

06/05/2022

W Filtracji, Centrum Praskim Koneser w Warszawie w dniu 21 kwietnia odbyła się największą w Polsce degustacja win niemieckich. To 12 edycja wydarzenia, która w tym roku przyciągnęła wielu gości branżowych.


W godzinach przedpołudniowych odbyła się komentowana degustacja German’s Pinot Paradise, którą poprowadzili Manuela Liebchen reprezentująca Deutsches Weininstitut z Bodenheim i Tomasz Prange-Barczyński, redaktor naczelny „Ferment. Pismo o winie”. Gości powitała Anna Gmurczyk, przedstawicielka Niemieckiego Instytutu Wina w Polsce „Cieszymy się bardzo, że po dwóch bardzo trudnych latach mogliśmy się spotkać w tak szerokim gronie. Riesling & Co. , który zastąpił nazwą festiwal win niemieckich, jest naszym najważniejszym corocznym wydarzeniem, które organizujemy dla profesjonalistów”.

Spotkanie było doskonałą okazją, do porozmawiania z winiarzami i poszerzenia swojej wiedzy. W stolikowej degustacji jakościowych win wzięło udział ponad 20 producentów z 9 niemieckich regionów winiarskich. Wśród nich osobiście 14 winiarzy, dla których Polska jest ważnym rynkiem, jak również polscy importerzy, którzy prezentowali wina niemieckie ze swojej oferty nawiązując relacje biznesowe z przedstawicielami branży HoReCa.

Takie spotkania to między innymi okazja, by spróbować rieslinga w wielu odsłonach, najważniejszej odmiany w Niemczech, jak również win z innych odmian jak pinotów, które zajmują prawie 30% wszystkich winnic w Niemczech.

Aktualnie Niemiecki Instytut Wina przygotowuje się do corocznej akcji promującej wina niemieckie w restauracjach i sklepach specjalistycznych, czyli Riesling Weeks. Akcja ta jest prowadzona w tym samym czasie w wielu krajach na całym świecie.

 

Dziękujemy patronom medialnym wydarzenia: Czas Wina, Ferment, Food Service, Ouichef.pl , Restauracja, Radio Kulinarne, Stowarzyszenie Kobiety i Wino, Vinisfera i Winicjatywa oraz parterom Winterhalter i Schott Zwiesel.