Details

Wiadomości z DWI Meldungen aus dem DWI

Oficjalne otwarcie przedstawicielstwa "Wines of Germany" w Polsce

06/02/2015

Oficjalne otwarcie przedstawicielstwa Niemieckiego Instytutu Wina (DWI) odbyło się 5 lutego 2015 r. w Warszawie. Podczas otwarcia Monika Reule, Dyrektor Zarządzająca DWI, podkreśliła, że Polska jest dla niemieckich producentów wina ważnym, rosnącym wciąż rynkiem i zalicza się do Top 10 importerów wina niemieckiego. W okresie dwunastu miesięcy, do listopada 2014 r., eksport niemieckiego wina do Polski wyniósł 35,000 hektolitrów, a jego wartość opiewała na 7 milionów euro.


Oficjalne otwarcie przedstawicielstwa Niemieckiego Instytutu Wina (DWI)odbyło się 5 lutego 2015 r. w Warszawie. Podczas otwarcia Monika Reule, Dyrektor Zarządzająca DWI, podkreśliła, że Polska jest dla niemieckich producentów wina ważnym, rosnącym wciąż rynkiem i zalicza się do Top10 importerów wina niemieckiego. W okresie dwunastu miesięcy, do listopada 2014 r., eksport niemieckiego wina do Polski wyniósł 35,000 hektolitrów, a jego wartość opiewała na 7 milionów euro. 

Przede wszystkim, w rozwijającej się polskiej klasie średniej widzimy wzrost zainteresowania naszymi winami, co przekłada się na wielkość sprzedaży. Pozytywny rozwój chcemy dalej wspierać razem z przedstawicielstwem „Wines of Germany, m.in. poprzez takie inicjatywy jak: Riesling Week dla handlu i gastronomii, Festiwal Wina Niemieckiego w Warszawie oraz udział w krakowskich targach branżowych ENOEXPO, jak również obecność w internecie – zapowiedziała pani Reule zaproszonym gościom. 

Michael Kern, Dyrektor Generalny AHK Polska, podkreślił znaczenie przedstawicielstwa „Wines of Germany” w Polsce. Od 20 lat naszym celem jest intensyfikacja stosunków handlowych pomiędzy Polską a Niemcami. Przemysł spożywczy od początku naszej działalności stanowił istotną część handlu. Otwarcie przedstawicielstwa „Wines of Germany” w AHK Polska dodatkowo podkreśla znaczenie tego sektora gospodarki w polsko-niemieckiej wymianie handlowej. Anna Gmurczyk, prowadząca biuro, jest osobą o dużym doświadczeniu i szerokiej wiedzy na temat niemieckiego rynku winiarskiego. Chętnie odpowie na Państwa pytania.


Kontakt:
Anna Gmurczyk
Wines of Germany c/o Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa
tel.: +48 22 53 10 623
e-mail: info[at]winaniemieckie(dot)pl