Details

Aktualności

Niemieckie Wina na targach ENOEXPO w Krakowie, 20-22.11.2019

08/11/2019

Niemiecki Instytut Wina był obecny był na targach Enoexpo 2019 w Krakowie. Na wspólnym niemieckim stoisku

8 niemieckich producentów przedstawiło swoją ofertę. Siedmiu z nich zainteresowanych jest wejściem na Polski rynek.


Nieodłącznym elementem Międzynarodowych Targów Wina w Krakowie ENOEXPO® jest pasjonująca rywalizacja w konkursie winiarskim, w którym każdego roku bierze udział kilkudziesięciu producentów z całego świata. Wsród nagrodzonych win, były wina z Niemiec.

Statuetki i medale otrzymali:

medal złoty w kategorii win słodkich ponad 150 PLN 

Weingut Georg Heim za Neumagener Rosengärtchen Beeerenauslese Riesling Edelsüss 2013

medal złoty w kategorii win czerwonych wytrawnych i półwytranych z cenie  30-70 PLN 

Becksteiner Winzer eG za  Kilian Pinot Meunieur Selektion 2016

medal srebrny w kategorii win czerwonych wytrawnych i półwytranych z cenie  30-70 PLN 

Badischer Winzerkeller eG für den Baden Black Forest Cuvee Noir

medal brązowy  w kategorii win białych wytrawnych i półwytranych z cenie  do 150 PLN

Ethos GbR für den Ethos II 2016 trocken

Weingut Josef Köhr za Sauvignon blanc fumé  2018

medal brązowy  w kategorii win białych wytrawnych i półwytranych z cenie 30-70 PLN

Weingut Georg Heim za  Riesling feinherb 2018

Weingut Georg Heim za  Riesling trocken 2018

GRATULACJE!

 

Nasi wystawcy:

Badenia 

Badischer Winzerkeller eG  - poszukują importera 

Badische Winzerkeller  zalicza się do jednego z największych kooperatyw w Niemczech. 1700 hektarów winnic na terenie Badenii od Tauberfranken na północy po Kaiserstuhl i Tuniberg aż do Jeziora Bodeńskiego na południu to uprawy wina ekologicznego. Zostali odznaczeni certyfikatem ECOVIN i uplasowali się tym
samym w czołówce producentów wina ekologicznego w Niemczech. Badische Winzerkeller co roku zdobywa liczne nagrody i odznaki. W tegorocznym konkursie win Enoexpo zdobili srebrny medal za wino Baden Black Forest Cuvee Noir.

więcej na www

Frankonia 

Weinbau ETHOS - poszukują importera 

Weinbau Ethos to grupa trzynastu  młodych winiarzy z Frankonii, z miasteczek  Elfershausen, Hammelburg, Ramsthal, Randersacker, Margetshöchheim, Sommerhausen, Rödelsee, Ulsenheim i Wirmsthal. Grupa młodych winiarzy z różnymi doświadczeniami osobistymi, z różnymi historiami, z winnic wielkości od 3 do 15 hektarów. Łączy ich jedno pasja do wina. W tegorocznym winiarskim konkursie Enoexpo ich Ethos II 2016 otrzymał brązowy medal. 

więcej na www

 

Hesja Nadreńska

Weingut Landgraf - poszukuje importera

Winnica leży w miasteczku Saulheim, 20 km od Mainz. Od połowy XVIII w. rodzina Landgrafów zajmuje się uprawą winorośli, a od 1982 roku również produkcją wina. Od 2007 roku wina produkowana są wyłącznie ekologicznie. Winnica Landgraf ma winnice w najlepszych lokalizacjach Saulheimer, Hölle i Schlossberg. W jednej trzeciej nasadzone są Rieslingiem, następnie burgundami, Silvanerem i Portugieserem. Wina  nagradzane są na konkursach winiarskich, m.in. w konkursie Enoexpo 2018 otrzymali srebrny medal za Saulheimer Riesling Trocken 2017

więcej na www

 

Weingut Gehring - poszukuje importera

 

Pochodzący z szwabskiego Alb, Hans i Maria Gehring założyli zakład bednarski w Nierstein, gdzie Hans Gehring budował swoje pierwsze drewniane beczki. Ze względu na zmiany gospodarcze, przemysłową produkcję plastikowych beczek, Hans i Maria nie mogli utrzymać się z bednarstwa i w 1959 r. postanowili założyć winnicę. 40 lat później ich syn Theo Gehring przejął istniejącą działalność swoich rodziców i od tego czasu zarządza wraz z żoną Dianą wspaniałymi winnicami w Nierstein am Rhein. Na powierzchni 16 hektarów uprawiają 85% odmian białych i 15% czerwonych.

więcej na www

Weingut Pauser - poszukuje importera

Położona w miasteczku Flonheim w Hesji Nadreńskiej winnica Pauser prowadzona jest od 4 pokoleń przez rodzinę Pauser. To kreatywny biznes rodzinny , winnicy o ponad 30 ha, zarządzany od końca lat siedemdziesiątych przez Friedricha Pauser i jego córkę Eva Pauser-Brand. Ich znakiem towarowym są wina o wysokiej  mineralności, świeżości, owocowość i elegancki styl. Koncentrują się szczególnie na odmianach burgundzkich  i winach "sur lie", jak również na Chardonnay, Sauvignon Blanc i Blanc de Noir. Czerwone odmiany to głownie  Saint Laurent i Cabernet Sauvignon, Merlot i Syrah

więcej na www

Mozela 

Weingut Georg Heim -poszukuje importera

Winnica Georg Heim z jednej strony ucieleśnia rodzinną tradycję uprawy  Rieslinga od 1876 roku, z drugiej strony nowoczesne zarządzanie winnicą. Od 1985 roku winnica zarządzana jest przez Georga, który przejął ją od ojca i zarządza nią pod swoim imieniem. Winnica na prawie 4 ha, oparta jest głównie na Rieslingach (3,2 ha). W konkursie Enoexpo otrzymali w tym roku trzy medale: złoto za  Neumagener Rosengärtchen Beeerenauslese Riesling Edelsüss 2013 i dwa brązowe medale za  Rieslinga feinherb 2018 i Rieslinga trocken 2018

więcej na www

 

Palatynat

Weingut Josef Köhr - importer MondeWine

Od ponad 300 lat rodzina Köhr w urokliwym miasteczku Ruppertsberg z pasją zajmuje się uprawą winorośli. W 1975 roku Josef Köhr przejął za to odpowiedzialność i dzień po dniu poświęca się wyzwaniu tworzenia wysokiej jakości win. Winnica Köhr posiada 15 hektarów uprawy winorośli.
Największe nasadzenia to riesling, ale również rodzina Köhr uprawie szczepy z rodziny burgundów: Weissburgunder, Grauburgunder i Spätburgundery.  W Polsce winnicę reprezentuje importer Mondewine. W tym roku otrzymali brązowy medal Enoexpo za Sauvignon blanc fumé  2018.

więcej na www

Wirtembergia

Remstalkellerei eG  - poszukuje importera

Po założeniu w 1940 r. Remstalkellerei szybko rozwinęła się pozytywnie. Pierwszy budynek winnicy wybudowano w 1950 roku. Lata pięćdziesiąte przyniosły również jeden z najlepszych roczników w historii Remstalkellerei - legendarny rocznik 1959 roku.  Pierwszy oficjalny Zweigelt w Niemczech pojawił się na rynku w 1982 roku i pochodził z ich piwnicy. W latach 80-ych rozszerzyli oferta o wina barrique, dodatkowo o specjalności jak Eiswein, szlachetne brandy czy  Lemberger – wirtemberski klasyk. Ponad 70% produkowanych tam win to wina czerwone. Jednak w 2017 na jednym z najważniejszych konkursów Rieslinga Riesling Enderbacher Wetzstein Riesling Eiswein znalazł się pośród najlepszych win tej kategorii  na świecie. 

więcej na www

Zorganizowaliśmy MasterClass „Germany‘s Dream Team, Riesling & Spätburgunder", które poprowadził pan Mariusz Kapczyński
Pokazaliśmy  dwie ważne i wysoko cenione odmiany win niemieckich. Z jednej strony Rieslinga – króla win białych i Spätburgundera -diwy wśród win czerwonych.
 

więcej na naszym FB

 

Targo ENOEXPO w Krakowie na www

Relacja filmowa z targów