Details

Niemieckie klasyki na targach ProWein

19/03/2023

Na trwających w Düsseldorfie targach ProWein Niemiecki Instytut Wina (DWI) prezentuje "Niemieckie Klasyki - Klasyki z niemieckich regionów winiarskich"


Przez trzy dni targowe od 19 do 21 marca na stoisku DWI w hali 1 (C120) będzie można bezpłatnie zdegustować 20 regionalnych klasyków ze wszystkich 13 niemieckich regionów uprawy winorośli. Wina zostaną również zaprezentowane podczas komentowanych degustacji w pierwszych dwóch dniach targów.

Dla dyrektor zarządzającej DWI Moniki Reule tegoroczne motto ma duże znaczenie dla rynku: "Regionalne klasyki budzą zaufanie przy zakupie wina i pomagają wyróżnić profil poszczególnych regionów winiarskich. Ponadto regionalność nadal odgrywa ważną rolę w podejściu konsumentów do zakupów." Dodatkowo, dyrektor DWI podkreśla: "Prezentowane odmiany winogron są naszymi mocnymi stronami i tym samym wyróżniają Niemcy na tle międzynarodowej konkurencji".

Oprócz regionalnych klasyków na stoisku nie zabraknie pary gwiazd "Dream Team Riesling i Pinot Noir". Odmiany te od dawna cieszą się popularnością wśród odwiedzających targi i są doskonałym przykładem tego, co Niemcy potrafią wyprodukować. Zaprezentowana zostanie również nowa, zrównoważona i odporna na grzyby odmiana winogron znana jako PiWis.

Degustacje poprowadzą Niemiecka Królowa Wina Katrin Lang oraz dwie niemieckie księżniczki wina, Juliane Schäfer i Luise Böhme.

Na targach obecna jest również Generation Riesling, największa na świecie organizacja zrzeszająca młodych winiarzy. Silna reprezentacja młodych winiarzy czeka na odwiedzających targi w hali 1(E121).

W poniedziałek o godzinie 17:00 Generation Riesling zaprasza na zakończenie dnia targowego na swoje stoisko na wieczorny poczęstunek pod hasłem "Nie zadzieraj z moim winem - Abendbrot mit der Generation Riesling".

ProWein to dla Niemiec świetna okazja do zaprezentowania swoich win i przyciągnięcia uwagi branży winiarskiej z całego świata.

Szczegółowy program