Details

Niemiecki Instytut Wina z winami aromatycznymi i Generation Riesling na targach Prowein

27/01/2017

"Pełne aromatu – niemieckie wina szczepu Bukettraube", tak brzmi tegoroczne motto Niemieckiego Instytutu Wina (DWI) na targach branżowych ProWein w Düsseldorfie. Od 19 do 21 marca przedstawiciele branży winiarskiej odwiedzający targi mogą delektować się na stoisku degustacyjnym DWI w hali 3 (13A90) blisko 20 winami i winami musującymi szczepu Bukettraube.


„W niemieckich winnicach można znaleźć różnorodność szczepu Bukettraube, jakiej trudno szukać na świecie. Te niezwykle aromatyczne wina dedykujemy szczególnie młodym miłośnikom wina, pragnąc skierować uwagę branży na ten co prawda niewielki, jednakże niezwykle interesujący i rosnący znów segment rynku”, twierdzi Dyrektor Generalna DWI Monika Reule.

Dojrzałe wina są głównymi bohaterami dwóch niezwykle ciekawych degustacji, organizowanych przez DWI w niedzielę i poniedziałek o godz. 12:00 w hali 13 w ramach Forum ProWein. Pod hasłem "Golden Oldies - Even Better With Age" Stephan Reinhardt, degustator z Robert Parker´s Wine Advocate, będzie prezentował wina różnych szczepów ze starszych roczników. Ponieważ targi ProWein przybierają coraz bardziej międzynarodowy charakter, pokazy te, tak jak wszystkie inne prezentacje win na stoisku DWI, będą prowadzone w jęz. angielskim.

Ponadto DWI w poniedziałek 20 marca o godz. 9:30 przekaże nagrody zwycięzcom konkursu organizowanego przez DWI i Original SELTERS, "Ausgezeichnete Weingastronomie", a o godz. 11:00 wręczy wyróżnienie "Fachhandelspreis des Deutschen Weininstituts 2017", przyznawane wspólnie  z czasopismem branżowym Wein+Markt przy wsparciu firm Schott Zwiesel i Howasped.

Za niewielką opłatą DWI oferuje w tym roku odwiedzającym kulinarne degustacje przygotowane wokół ostryg i wina. Zgromadzone środki zostaną w 100% przeznaczone na rzecz organizacji charytatywnej "Wine Saves Life", wspierającej projekty dla dzieci i młodzieży w kraju i za granicą.

Co roku w ramach targów ProWein DWI prezentuje międzynarodowym dystrybutorom, kupującym i sommelierom aktualne trendy i nowości z niemieckich regionów winiarskich. Specjalnie dla odwiedzających targi z Polski w poniedziałek o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie informacyjne pod nazwą "White-Red Hour".

Ponadto DWI po raz kolejny oferuje organizacjom z niemieckiego rynku winiarskiego możliwość wykorzystania stoiska instytutu jako platformy do kontaktów. W tym roku na stoisku DWI wina prezentować będzie Forum Silvaner – 19 marca, Związek Uprawy Winorośli Weinbauverband Saale-Unstrut - 20 marca oraz Ecovin - ostatniego dnia targów.

Prezentacja Generation Riesling

W 2017 r. Generation Riesling prezentuje się już po raz czwarty na targach ProWein, bezpośrednio w sąsiedztwie Niemieckiego Instytutu Wina. W hali 13 na stoisku B92 dziesięciu młodych producentów wina z czterech różnych regionów upraw winorośli przedstawia swe wina i koncepcje. Dla sześciu z nich rok 2017 jest ich debiutem na targach.

Pod hasłem "Generation Riesling – odkrywamy przyszłość" omawiane będą wybrane wina młodego pokolenia winiarzy, zarówno na stoisku GR jak i na stoisku DWI: w niedzielę o godz. 11:00 i 14:30 oraz w poniedziałek o godz. 12:45 i 15:30.

Wystawcy z Generation Riesling na targach ProWein 2017:

Weingut Werther Windisch, Rheinhessen

Weingut Krämer, Rheinhessen

Weingut Lawall-Stöhr, Rheinhessen

Weingut Fritz Ekkehard Huff, Rheinhessen

Weingut Benjamin Ehrhart, Pfalz

Weingut Sven Klundt, Pfalz

Weingut Karst, Pfalz

Weingut Schneiderfritz, Pfalz

Weingut Oliver Platz, Mosel

Weinschwestern, Württemberg