Details

Aktualności Wiadomości z DWI Informacje prasowe

Messe Düsseldorf GmbH przesunęło termin ProWein 2020!

19/02/2020

"Drink Pink!" – tak brzmi motto, pod którym Niemiecki Instytut Wina (DWI) zaprezentuje się w tym roku na targach ProWein (hala 13, stoisko A100)


Goście, którzy odwiedzą stoisko, będą mieli możliwość degustacji 20 rodzajów wina różowego wyselekcjonowanych przez międzynarodowe jury spośród około 200 dostarczonych próbek.

Trzy zwycięskie wina niemusujące i musujące zostaną ogłoszone w targową niedzielę 15 marca 2020 o godz. 11.00 na stoisku DWI, wraz z prezentacją konkursowego trofeum.

Jak uważa dyrektor zarządzająca DWI Monika Reule tegoroczne targi ProWein są znakomitą sposobnością zwrócenia uwagi Niemców i cudzoziemców w nich uczestniczących na wina różowe pochodzące z niemieckich regionów winiarskich: „Styl i wizerunek win różowych zmieniły się diametralnie w ostatnim czasie. Obecna generacja naszych
Rosé charakteryzuje się świetnym balansem owoców i charakteru. Coraz częściej wina różowe są plasowane w segmencie premium. Poza tym wino różowe przestało być uważane za typowo kobiece i kojarzone głównie z okresem letnich wakacji. Przeciwnie, jest chętnie pijane w ciągu całego roku przez konsumentów reprezentujących wszystkie profile demograficzne. Obserwujemy również stale rosnący popyt na wina różowe niemusujące i musujące na arenie międzynarodowej. Branża widzi dla tego segmentu różową przyszłość w globalnej skali" – stwierdza Reule.

Bogaty program targowy wokół niemieckich win

Tematem, którym DWI zajmie się na forum ProWein w hali 13, będą również wina organiczne. Mistrz Świata Sommelierów 2019 Marc Almert przedstawi w niedzielę i poniedziałek o godz. 12.00 emocjonującą kolekcję win organicznych od niemieckich producentów.

DWI organizuje również wydarzenie kulinarne wspólnie z Niemieckim Instytutem Chleba w poniedziałek i wtorek (o godz. 12.30 w każdym dniu) na swoim stoisku targowym. Zaproszony znawca chleba Jan-Christian von der Heide opowie, jak harmonijnie łączyć rozmaite rodzaje pieczywa z winami krajowymi. 

O godz. 14.00 w poniedziałek DWI skoncentruje się na swoim nowym programie doskonalenia zawodowego „German Wine Professional" („Profesjonalista w zakresie win niemieckich”). Organizowany wspólnie przez wszystkie niemieckie regiony winiarskie cykl edukacyjny składa się z 13 modułów. Poprowadzi go pięcioro świeżo upieczonych absolwentów prezentując swoje indywidualne winiarskie odkrycia.

 

DWI uważa również doroczne targi ProWein za doskonałą platformę wymiany informacji z dystrybutorami, konsumentami i sommelierami z zagranicy, służącą komunikowaniu aktualnych trendów i innowacji kształtowanych przez niemiecką branżę winiarską. Mianem „kultowego” wydarzenia można już chyba nazwać niedzielną „Orange Hour” na stoisku DWI, która zazwyczaj przyciąga około stu gości holenderskich na raz.

Po raz siódmy na wspólnym stoisku z DWI (13D101) wystąpi na targach tegoroczna reprezentacja Generation Riesling. Członkowie największej na świecie organizacji zrzeszającej przedstawicieli młodego pokolenia winiarzy z sześciu różnych regionów winiarskich pochwalą się najświeższymi kolekcjami swoich win. Kierując się tegorocznym mottem, które brzmi Love the wine you’re with” („Kochaj wino, które masz”), zapraszają gości na wyśmienity poczęstunek na stoisku w poniedziałek o godz. 17.00, który będzie wybornym zakończeniem udanego dnia na targach.

20 win różowych i sektów na stoisku DWI-ProWein (PDF)

Program targowy na stoisku DWI

Impressionen Rosé / Weißherbst *** Local Caption ***