Details

News Aktuality Wiadomości z DWI News Aktuelles Aktualności Aktuelles Aktuelles News Meldungen aus dem DWI

Majestat Wina Niemieckiego ponownie wybrany!

04/10/2018

70-tą Królową Wina Niemieckiego została Carolin Klöckner z Wirtembergii. W skład nowego trio Majestatu Wina Niemieckiego w roku 2018/2019 wchodzą również nowo wybrane Księżniczki Wina Niemieckiego Inga Storck z Palatynatu oraz Klara Zehnder z Frankonii.


Carolin Klöckner, zamieszkała w miejscowości Vaihingen nad rzeką Enz, odbierała swoją koronę pośród głośnych owacji i gratulacji. Już w pierwszej rundzie 23-letnia studentka nauk rolniczych przykuła uwagę jurorów swoją kompetencją i zdecydowaniem, a jej występ w ekscytującym finale był czarujący i błyskotliwy. Te właśnie cechy utorowały jej drogę do zwycięstwa i zdobyły sympatię publiczności sali kongresowej w Neustadt, która liczyła około 800 widzów. Carolin Klöckner będzie przez rok pełnić funkcję ambasadorki wina niemieckiego podczas spotkań w kraju, jak i za granicą.

,,Jestem po prostu przeszczęśliwa‘‘, mówiła radując się głośno, bezpośrednio po koronacji, świeżo wybrana Królowa Wina Niemieckiego. ,,Nie mogę się doczekać, by rozsławić niemieckie winiarstwo na cały świat’’, powiedziała Carolin Klöckner, która po raz pierwszy zdecyduję się wziąć urlop dziekański na Uniwersytecie w Hohenheim, by pełnić swoją funkcję.

Podczas gali wyborczej, transmitowanej na żywo w telewizji SWR, Carolin Klöckner wygrała z pięcioma współzawodniczkami, które zostały wybrane przez jury po ich występach w ostatnią sobotę. 6 młodych specjalistek od wina musiało w licznych rundach konkursowych udowodnić swoje zdolności retoryczne, komunikatywne oraz wykazać się umiejętnością rozpoznawania określonych gatunków wina. Ich pierwszym zadaniem było skomentowanie filmów własnej produkcji, następnie znakomicie przeprowadziły degustacje wina, w której musiały rozpoznać odmianę szczepu winnego i wskazać jego teren uprawny.

Końcowe zadania polegały na użyciu w odpowiednim miejscu jak największej liczby fińskich wyrażeń podczas jednominutowego przemówienia oraz w ostatniej rundzie pt. ,,Powiedz prawdę’’ finalistki musiały w dwuosobowych grupach zadawać zręczne pytania, by zidentyfikować osobowość ze świata wina.

Trzy z sześciu w ekscytującym finale

Po tymczasowym głosowaniu jury musiało już tylko spośród 3 kandydatek wyłonić przyszłą Królową Niemieckiego Wina. W finale każda z uczestniczek musiała wygłosić krótkie przemówienie, które opierało się na losowej sentencji z ciasteczka z wróżbą.

Carolin przekonała jurorów przede wszystkim swoją naturalnością i swobodą, ale również wdziękiem i suwerennością. Korona Wina wróciła po 32 latach do Wirtembergii.

Klara Zehnder odebrała Koronę Księżniczki Wina ,,w pełni zaskoczona i poruszona’’. ,,Stopniowo uczucie zaskoczenia zamienia się w wielką radość’’, skomentowała 22-letnia studentka romanistyki na Uniwersytecie w Würzburgu.

Inga Storck z Palatynatu również szczęśliwie wybiega w przyszłość i cieszy się na nadchodzący rok pełnienia funkcji Księżniczki Niemieckiego Wina. ,,Jestem bardzo zadowolona z wyników wyborów. Szkoda tylko, że wszystkie 12 kandydatek nie mogło otrzymać korony’’ mówi właścicielka winnicy i studentka uprawy winorośli i ekologii na Uniwersytecie w Neustadt.