Details

Wiadomości z DWI Meldungen aus dem DWI

Generation Riesling- winiarstwo w nowoczesnej odsłonie

27/08/2018

„Generation Riesling: Młodość i kreatywność – niemieckie winiarstwo w nowoczesnej odsłonie”


Czy wiecie, że platforma „Generation Riesling” jest w tej chwili największą winiarską organizacją tego typu na świecie? Skupia ponad 500 młodych, kreatywnych i przede wszystkim ambitnych i dobrze wykształconych winiarzy niemieckich.
Dlaczego „Pokolenie Rieslinga”? Ponieważ riesling jako biała odmiana kojarzy się z winiarstwem niemieckim, a winiarze są młodzi, ambitni, mają poniżej 35 lat i są ambasadorami nowoczesnej, dynamicznej, wysokiej jakości produkcji wina w Niemczech. 

W ten jeden weekend, w jednym miejscu będzie można spróbować win producentów młodego pokolenia – nie tylko rieslinga, ale i aromatycznego gewürztraminera czy regenta. 

Serdecznie zapraszamy Was Drodzy miłośnicy win na weekend z niemieckimi winami. 

Przez weekend w Winsky Wine’n’Whisky Bar będą czekać na Państwa nie tylko wyśmienite wina czy piękny widok na Wisłę, ale i eksperci, którzy przybliżą Państwu winiarstwo niemieckie, DJ, który muzycznie umili pobyt w restauracji, a dla chętnych są przygotowane konkursy z nagrodami z wiedzy o winach niemieckich.

W niedzielę 9.09.2018 zapraszamy na komentowaną degustację, podczas której dowiecie się gdzie w Niemczech uprawia się winorośl, co oznacza Spätlese na etykiecie, czy Niemcy to tylko „wina reńskie” i wina słodkie. Odpowiedzi na te pytania i kilka jeszcze innych ciekawostek poznacie właśnie na tej degustacji.
Zapraszamy w niedzielę 9.09.2018 o godz. 17.30 do Winsky Wine’n’Whisky Bar. 

WINSKY Wine'n'Whisky Bar
Wioślarska 10
00-411 Warszawa

Informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona i o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. 
Zgłoszenia przyjmujemy tylko mailowo, prosimy o podanie imienia i nazwiska uczestnika.

Zgłoszenia na degustacje prosimy przesyłać na: info[at]winaniemieckie(dot)pl

Udział w degustacji jest bezpłatny.

Zapraszamy!!!

Anna Gmurczyk
Niemiecki Instytut Wina