Details

Wiadomości z DWI Meldungen aus dem DWI

Festiwal Win Niemieckich

29/05/2015

Siódmy Festiwal Win Niemieckich odbył się 26 maja w Villi Foksal w Warszawie. Jak co roku, wina niemieckie zaprezentowało kilkunastu producentów z Niemiec osobiście lub poprzez swoich importerów.

Festiwal uświetniła swoją obecnością Królowa Wina Niemieckiego 2015, Janina Huhn, która podzieliła się z gośćmi wiedzą na temat produkcji wina w Niemczech i jego światowej dystrybucji.


W tegorocznej edycji Festiwalu Win Niemieckich winiarze z Niemiec zaprezentowali ponad 140 rodzajów wina niemieckiego, w tym przede wszystkich rieslingi, ale również Weiss- i Grauburgundery. Nie zabrakło debiutujących na naszym rynku producentów oraz kilku producentów zainteresowanych wejściem na polski rynek. 
Zaplanowaną na popołudnie część degustacyjną  dla branży odwiedziło ponad 100 osób, reprezentujących HoReCę, importerów wina i prasę. 


Seminarium "Kilkanaście odsłon rieslinga" poprowadziła Romana Echensperger. Romana od 12 lat pracuje jako sommelier w najlepszych restauracjach europejskich, a w 2005 roku została wybrana najlepszą Sommelier Berlina. Pracowała wówczas w restauracji, w której karcie win było ponad 1000 pozycji tylko win niemieckich. Romana zdała także egzamin Master of Wine.

"Od lutego b.r. mam przyjemność ponownie prowadzić Przedstawicielstwo Niemieckiego Instytutu Wina, wcześniej istniejące przy Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w latach 2008-2010. Tradycja Festiwalu Wina w Warszawie, organizowanego rokrocznie od 2009, ugruntowała naszą pozycję nie tylko na warszawskich rynku.  Cieszymy się z coraz większego zainteresowanie nie tylko samym festiwalem, ale przede wszystkim winem niemieckim. Wartość exportu niemieckiego wina do Polski w ostatnich pięciu latach wzrosła o 40 %” - mówi kierownik Przedstawicielstwa DWI w Warszawie, Anna Gmurczyk.

Gościliśmy winiarzy z 6 regionów winiarskich:

  1. Badenia: Dreissigacker

  2. Mosel: F.W. Langguth Erben, Moselland EG Winzergenossenschaft, Rudolf Muller, St. Urbanshof, Steillagenweingut Sektmanufaktur Markus Burg, Villa Huesgen, Weingut Geiserslay, Weingut Max. Fred. Richter, Weingut Quint, 

  3. Nahe: Weingut Weinheimer Hof

  4. Palatynat: Fitz-Ritter, Weingut Braun, Weingut Heinrich Vollmer, Weingut Hensel

  5. Rheingau: Binz + Bratt, Domdechant Wernersches Weingut,  Schloss Vollrads, Weingut Karl-Werner Faust Inh. Frank Faust, Weingut Schloss Reinhartshausen GmbH & CO KG

  6. Rheinhessen: Weingut Erbeldinger, Weingut Peth-Wetz, Weingut Rappenhof