Details

Dramatyczna sytuacja w niemieckim regionie winiarskim Ahr - pomoc dla producentów wina

20/07/2021

Ubiegłotygodniowa powódź wywarła niszczący wpływ na wielu, w tym na producentów wina z doliny Ahr. W szczególności w Ahrweiler, ale także w okolicznych miejscowościach Mayschoss i Dernau woda porwała beczki, butelki z winem i maszyny, niszcząc w ten sposób całe winnice i ich źródła utrzymania.


Ile winnic ucierpiało i w jakim stopniu, a także jaki jest zasięg katastrofy dla całego regionu Ahr z 563 hektarami winnic, będzie można prawdopodobnie określić bardziej szczegółowo dopiero za kilka tygodni.

Dyrektor zarządzająca Niemieckim Instytutem Wina (DWI), Monika Reule, była oszołomiona obrazami zniszczeń i losem mieszkańców, którzy walczą teraz o swoje utrzymanie. "Natychmiast zaoferowaliśmy naszą pomoc organizacjom branży winiarskiej w Ahr", wyjaśnia Reule.

Jest pod wielkim wrażeniem, a także bardzo wdzięczna za ogromną gotowość do niesienia pomocy i solidarność ze strony całej branży winiarskiej.

Producenci wina pomagają producentom wina

Wielu winiarzy z różnych regionów upraw jest już na miejscu z wózkami widłowymi, ciągnikami lub pompami, aby ratować to, co jeszcze można uratować.

Wielu ochotników zgłosiło się,  aby pomóc pilnie w winnicach w potrzebnych pracach celem zabezpieczenia nadchodzącego rocznika. Przekazano również liczne dary w postaci win, z których sprzedaży skorzystają poszkodowani producenci wina z regionu Ahr.

 

DWI zbiera obecnie na swojej stronie internetowej liczne oferty pomocy i darowizn, jak również we współpracy z zagranicznymi agencjami generuje własne darowizny.
W przypadku pomocy międzynarodowej DWI udostępnia swoje dane bankowe, aby darowizny mogły trafiać bezpośrednio do producentów wina z Ahr, bez opłat za przelew.W ten sposób wpływy z licznych akcji pomocowych mogą trafić bezpośrednio do plantatorów winorośli z Ahr, którzy pilnie i bez zbędnej biurokracji potrzebują pieniędzy na odbudowę swoich gospodarstw, co z pewnością potrwa jeszcze długo.

Dane konta darowizny:

Beneficary (field 59)

Account: DE14 5519 0000 0619 7860 15

Beneficary: Deutsches Weininstitut GmbH

Beneficary Bank (field 57a)

BIC: GENO DE FF

Bank Name: DZ Bank AG, Frankfurt / Germany

Bank-to-Bank-Information (field 72)

/acc/ Mainzer Volksbank eG, Mainz / Germany

Purpose: Donation Ahr Flooding

 

Reakcje prasy międzynarodowej:

New York Times

CNBC

Washington Post

The Guardian

BBC.com

Zalany region Ahr. Dolina jest znana na całym świecie z doskonałych czerwonych win. Dolina Ahr - jak również Badenia-Wirtembergia - są postrzegane jako niemieckie "Pinot Paradise". zdjęcie Christian Lipowski

Ahr z 563 ha jest jednym z najmniejszych niemieckich regionów winiarskich.