Riesling Weeks 2019

Maj z Rieslingiem

 

Zapraszamy miłośników wina niemieckiego do skosztowania najlepszych Rieslingów podczas ogólnopolskiej  akcji Riesling Weeks, która odbędzie się w dniach  6-26 maja.

Podczas tych trzech tygodni  będzie można skosztować niemieckich rieslingów w specjalnych cenach, podczas ciekawych spotkań i nie jednokrotnie w wyjątkowych miejscach.

Kuszącą ofertę uczestniczących w akcji partnerów: restauracji, wine barów i sklepów specjalistycznych oraz wydarzeń znajdą Państwo na stronie internetowej  www.rieslingweeks.pl

 

Riesling jest jedną z najznakomitszych odmian białych winorośli.

Pokazuje swe mocne strony we wszystkich możliwych odsłonach: jako Sekt, lekkie wino Kabinett, szlachetne Spätlese, i to w każdym stylu od wytrawnego po słodkie. Riesling jest świetnym towarzyszem wielu potraw, w szczególności dań z ryb, drobiu, dań kuchni azjatyckiej i deserów. Więcej o odmianie.

Niemcy są największym producentem Rieslinga na świecie. Powierzchnia upraw wynosi ponad 23,7 tys. ha, co stanowi ok. 60% uprawy tej winorośli na ziemi. Najwięcej Rieslinga uprawia się w regionach Palatynatu, Mozeli i Hesji Nadreńskiej.