Festiwal Wina 2019

Festiwal Win Niemieckich 2019

11. Festiwal Win Niemieckich

W ramach tegorocznego Festiwalu Win Niemieckich w warszawskim Domu Braci Jabłkowskich 32 wystawców przedstawiło wina od 40 producentów.  9 wystawców reprezentowało obecnych i znanych już na naszym rynku producentów, pozostałych 23 wystawców zainteresowanych było wejściem na rynek polski. Kilku z nich jest już w sprzedaży u importerów. 

Na pierwszym festiwalu w roku 2009 jedynie ośmiu wystawców prezentowało swoje wina i Sekty i jedynie kilkunastu importerów miało w swojej ofercie niemieckie wina. Obecnie w Polsce ponad 70 importerów sprzedaje wina niemieckie.

Tegoroczny Festiwal Wina składał się z dwóch części. Przed południem program przeznaczony był dla branży, część wieczorna dla przedstawicieli firm członkowskich Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej .

Podczas pierwszej części odbyły się dwie Master Class, które poprowadził Tomasz Prange-Barczyński. Drugą część spotkania zwieńczyło 3 Master Class, którą poprowadziła Królowa Wina Niemieckiego Carolin Klöckner.

W tegorocznej edycji Festiwalu Win Niemieckich winiarze z Niemiec zaprezentowali blisko 200 rodzajów wina niemieckiego, w tym przede wszystkich Rieslingi, ale również Weiss- i Grauburgundery, Silvanery i aromatyczne szczepy jak Gewürztraminer, Muskateller czy Sauvignon Blanc.

Zaplanowaną na popołudnie część degustacyjną dla branży odwiedziło ponad 170 osób, reprezentujących HoReCę, importerów wina i prasę branżową.

 

Wśród tegorocznych wystawców gościliśmy producenców zainteresowanych wejściem na rynek Polski: 

Badenia: 


Frankonia:

Hesja Nadreńska: 

Mozela:   

Nahe: 

Palatynat: 

Wirtembergia:

oraz 

producentów obecnych w Polsce, którzy poprzez swoich importerów lub osobiscie zaprezentowali  swoją ofertę:

Dziękujemy wszystkich wystawcom i gościom za udział. 
 

Do zobaczenia w 2020!

 

 

Patronat medialny nad Festiwalem objęli:
Czas Wina,   Ferment pismo o winie,   Food Service,   Kobiety i WinoMagazyn Winiarski,  NewsgastroOuichef.pl,   Powinowaci,   VinisferaWinformacja,  Winicjatywa

 

Dziękujemy za wsparcie:

Gastro Magic Service  Tom-Gast  Schott Zwiesel

       
       

Zdjęcia z festiwalu 2019